مزوتراپی بعد از کاشت مو یک تکنیک موثر جهت افزایش تراکم موهای کاشته شده و جلوگیری از ریزش مو و مراقبت از موها در افرادی است که کار کاشت مو را انجام داده اند. با استفاده از این تکنیک با تحریک رشد مو و فعال کردن فولیکول ها، ریزش موهای کاشته شده به حداقل می رسد و درصد موفقیت موهای کاشته شده به بیشترین میزان می رسد. اگر با این سوال مواجه شده اید که آیا مزوتراپی بعد از کاشت مو نیاز است؟ و یا می‎خواهید در رابطه با تزریق هیر فیلر پس از کاشت اطلاعات جامعی کسب کنید؛ تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی علاوه بر جلوگیری از ریزش موها، مانع از سفید شدن زودرس موها می‎شود و از این تکنیک درمانی می توان پس از کاشت مو استفاده کرد تا فولیکول های موهای تازه کاشته شده تقویت شود و فرد بتواند نظاره گر بهترین نتیجه از کاشت مو باشد. آیا شما هم قصد انجام عمل کاشت مو را دارید؟ باید بدانید مزوتراپی بعد از کاشت مو می‎تواند برای گرفتن یک نتیجه مطلوب بسیار مفید و اثربخش باشد.

در مزوتراپی آنزیم ها، مواد معدنی و برخی هورمون ها به لایه مزودرم در پوست سر تزریق می ‎شود و برای درمان ریزش مو مثل ریزش موی آلوپسی میتواند بسیار کارساز باشد. همچنین می توان در کنار دیگر درمان های جلوگیری از ریزش مو، از این تکنیک جهت تقویت و بازسازی موها استفاده کرد.

در متد مزوتراپی ضخامت موها افزایش می ‎یابد. جهت تزریق مواد مفید برای جلوگیری از ریزش مو، از سوزن های بسیار ظریف جهت تزریق به لایه میانی یا مزودرم استفاده می ‎شود. در واقع با استفاده از مزوتراپی مشکلاتی مانند گردش خون ضعیف در پوست سر و یا برخی التهابات درمان می‎شود. درمان از طریق تزریق داروهایی مانند ماینوکسیدیل، فیناستراید، ویتامین ها ومواد معدنی انجام می شود.

بیشتر بخوانید : درمان ریزش مو در کرج

بیشتر بخوانید : درمان تیرگی زیر چشم با مزوتراپی در کرج

درباره عمل کاشت مو بیشتر بدانید!

عمل کاشت مو یک روش جراحی از نوع کم تهاجمی است که با استفاده از بی حسی موضعی صورت می گیرد. فرد در این روش نیازی به بستری شدن ندارد و حداکثر در مدت 2 تا 3 روز به زندگی روزمره خود بازمی گردد. در این متد که جهت رویش مجدد موها استفاده می شود، با اضافه کردن سلول های بنیادی به جای موهایی که ریخته شده می توان به رشد مجدد موها کمک کرد. لازم به ذکر است باید از موهای کاشته شده به درستی مراقبت کرد؛ چرا که در غیر این صورت ممکن است موهای کاشته شده بریزند.

در جدیدترین متدهای کاشت مو، عوارض عمل کاشت و دوران نقاهت به کمترین حد ممکن رسیده است. همچنین به دلیل بهره گیری از دستگاه های پیشرفته و روش کاشت مستقیم، سرعت کاشت مو نیز افزایش یافته است. در کنار این روش های جدید با استفاده از تجهیزات پیشرفته مثل کاشت مو میکروفیت در هنگام عمل کاشت، میزان آسیب به فولیکول ها به کمترین حد ممکن می رسد. بنابراین موهای کاشته شده تراکم بیشتری خواهند داشت و کاملا طبیعی به نظر میرسند.

مشاهده نتیجه نهایی عمل کاشت مو حدود 8 تا 12 ماه زمان میبرد. پس از عمل کاشت، موهای کاشته شده تا 2 هفته ریزش می کنند و پس از دو ماه شاهد رویش موهای جدید خواهید بود. پس از عمل کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت برای مشاهده نتیجه موفقیت آمیز حرف اول را می زند. درمان هایی مانند مزوتراپی بعد از کاشت مو و یا پی آرپی، باعث تقویت موهای جدید و یا افزایش ضخامت آنها می شود.

مزوتراپی بعد از کاشت مو در کرج/ تزریق هیر فیلر پس از کاشت

بررسی اهمیت مزوتراپی بعد از کاشت مو

با تکنیک مزوتراپی بعد از کاشت مو، فولیکول های مو با دریافت موادی مثل مواد معدنی، ویتامین ها و برخی آنتی اکسیدان ها می توانند رشد کنند. نکته حائز اهمیت این است انجام مزوتراپی بعد از کاشت مو و یا قبل از آن بر نتایج کاشت مو هیچگونه تاثیر منفی نخواهد داشت.  اگر توسط پزشک متخصص و در کلینیکی معتبر و پیشرفته و در زمان درست خود انجام شود؛ می تواند تاثیرات مثبتی از عمل کاشت مو را داشته باشد.

مزوتراپی مو را میتوان جداگانه از عمل کاشت انجام داد و یا از آن به عنوان درمان مکمل قبل و بعد از کاشت مو بهره برد. اگر پیش از کاشت مو از مزوتراپی استفاده کنید؛ تارهای مو ضخیم تر شده و کیفیت موها برای انجام عمل پیوند افزایش می یابد. همچنین می توان در پایان مراحل بهبودی عمل کاشت مو از مزوتراپی استفاده کرد. مزوتراپی در اصل یک روش تقویت موها پس از کاشت مو است که باعث کمک کردن به رویش فولیکول های موی کاشته شده می شود.

بیشتر بخوانید : برای جلوگیری از زگیل تناسلی چکار کنیم؟

بیشتر بخوانید : آیا بوتاکس عوارض دارد؟

معرفی روش تزریق هیر فیلر پس از کاشت

تمامی پزشکان تزریق هیر فیلر پس از کاشت مو را تجویز میکنند که باعث بهبود شکل و حجم موها میشود. با استفاده از روش تزریق هیر فیلر می توان برخی مشکلات موها را رفع کرد. در ادامه راجع به این تکنیک بیشتر صحبت خواهیم کرد.

بهترین زمان برای هیر فیلر پس از کاشت مو

مزوتراپی بعد از کاشت مو و تزریق هیر فیلر پس از کاشت می تواند برای تقویت فولیکوهای کاشته شده مفید و تاثیرگذار باشد. اینکه بهترین زمان برای هیر فیلر پس از کاشت مو چه موقعی است به تکنیک کاشت مو، محل کاشت و تعداد کاشت ها، سن فرد و شرایط بهداشتی او بستگی دارد. به طور کلی توصیه می شود پس از کاشت مو حدود 4 تا 6 ماه صبر کنید. شش ماه بعد از کاشت مو، بهترین زمان برای انجام هیر فیلر پس از کاشت مو است.

در طول این 6 ماه باید به رشد موهای کاشته شده و روند بهبودی توجه کافی داشته باشید و رشد موها در نقاط مشکل دار را مورد ارزیابی قرار دهید. سپس پس از گذشت شش ماه با پزشک خود در رابطه با تزریق هیر فیلر مشاوره کنید تا ببینید که آیا تزریق هیر فیلر برای شما گزینه مناسبی است یا خیر.

انجام هیر فیلر بعد از کاشت مو چه مزیت هایی دارد؟

هیر فیلر بعد از کاشت مو می تواند به موهای شما شکل و حجم مناسبی دهد. در ادامه به برخی از مزیت های این تکنیک اشاره می کنیم :

  •  حجم موها افزایش می یابد.
  •   خط مویی نامتقارن اصلاح می شود.
  • فاصله میان موها تعدیل می شود.
  • از کاشت مو نتیجه ای طبیعی دریافت خواهید کرد.

بیشتر بخوانید : دکتر خوب برای برداشتن خال صورت در کرج

بیشتر بخوانید : درباره مزوتراپی بعد از هایفو بیشتر بدانیم!

دریافت مشاوره رایگان از کلینیک آنسه

اکنون  با روش ها و مزیت های مزوتراپی بعد از کاشت مو و تزریق هیر فیلر پس از کاشت آشنا شدید. افراد زیادی خواهان انجام این دو روش پس از کاشت مو هستند. باید بگوییم که یکی از مسائل حائز اهمیت در این زمینه مراجعه به کلینیک ها و مراکز زیبایی معتبر است.

شما مخاطب عزیز اگر ساکن شهر کرج هستید و به دنیال یک کلینیک مطرح و شناخته شده برای درمان های ریزش مو هستید، میتوانید از کلینیک آنسه در عظیمیه کرج کمک بگیرید. مجموعه زیبایی درمانی آنسه کاشت مو، فیلر و مزوتراپی مو را به بهترین شکل و مناسب ترین هزینه انجام میدهد. جهت مشاهده بهترین نتایج از عمل کاشت مو و درمان های مزوتراپی بعد از کاشت مو و تزریق هیر فیلر تنها کافی است به این کلینیک مطرح در شهر کرج مراجعه کنید.

پانوشت : مزوتراپی بعد از کاشت مو، هزینه مزوتراپی، تزریق هیر فیلر در کرج، بهترین کلینیک مزوتراپی در کرج