با زیاد شدن مشغله کاری و ذهنی افراد در جامعه امروزی هر کسی به نوعی دچار استرس‌های روزانه می‌شود. استرس و اضطراب در افراد باعث می‌شود تا دچار مشکلاتی پوستی شوند. همچنین مشکلاتی مانند تشویش‌های ذهنی برای افراد ایجاد می‌کند. گاهی اوقات این سوال پیش می‌آید که چگونه از این استرس‌ها رها شویم، یا چگونه پوست شاداب و جوان داشته باشیم. جواب سوال فیشیال است، راهی که هر دو معضل شما را رفع می‌کند. فیشیال انواع مختلفی دارد که هر پوستی با هر نیازی را ساپورت می‌کند. به طور مثال افرادی که پوست چرب دارند، پوست پر جوش دارند، پوستی مملو از چین و چروک دارند و یا مشکلات این چنینی می‌توانند با بهره گیری از فیشیال از این مشکلات پوستی رهایی یابند.

چگونه پوست شاداب و جوان داشته باشیم؟

برای این که پوستی شاداب و جوان داشته باشیم باید بر اساس یک سری قوانین رفتار کنیم تا به هدف‌مان برسیم؛

 1. استفاده مداوم از محصولات مراقبتی پوست مانند، مرطوب کننده‌ها، سرم‌ها، توترها و…
 2. ترک عادات رفتاری نادرست مانند مصرف سیگار و الکل
 3. پاک کردن صورت از آلودگی‌هایی مانند لوازم آرایشی و عدم نگه‌داشتن لوازم آرایشی روی صورت برای طولانی مدت
 4. رعایت رژیم غذایی مناسب، عدم مصرف چربی و فست‌فود و مصرف فراوان سبزیجات و نوشیدن میزان زیاد آب
 5. ورزش کردن
 6. کمک گرفتن از روش‌های زیبایی_درمانی پانند فیشیال

بیشتر بخوانید: بهترین مرکز هایفوتراپی در کرج کجاست؟

آیا فیشیال واقعاً بر جوانسازی پوست تاثیر گذار است؟

در هنگام انجام فیشیال تخصصی پوست از دستگاه‌هایی مانند دستگاه بخار آب یا لایه‌بردارها برای پاکسازی کمک می‌گیرند. این دو دستگاه باعث می‌شوند تا پوست آلودگی‌ها و لایه‌های مرده را از دست بدهد. پس از انجام این مرحله متخصص پوست صورت را ماساژ می‌دهد‌. ماساژ پوست می‌تواند باعث شود که سلول‌های جدیدی پوست بسازد، چین و چروک‌ها از بین برود و قسمت‌های شل و افتاده پوست سفت شوند. پس می‌توان گفت فیشیال بر جوانسازی پوست کاملاً موثر است.

بهترین مرکز فیشیال در کرج

برای انجام فیشیال صورت باید به دنبال کلینیکی باشید که دارای چند ویژگی باشد؛

 1. دارای کادری مجرب
 2. داشتن متخصص پوست
 3. استفاده از دستگاه‌های بروز
 4. باکیفیت و مرغوب بودن محصولات مراقبتی پوست کاربردی در فیشیال

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که بهترین مرکز فیشیال در کرج کجا ست؟ کلینیک زیبایی آنسه جواب سوال شما ست. این مرکز تمامی ویژگی‌های ذکر شده را دارا می‌باشد و از رضایت بالای مشتریانش می‌توانید متوجه کیفیت کار آن باشید.

نقش ماساژ در فیشیال

 • بهبود عضلات صورت
 • کاهش استرس و ریلکس شدن
 • کاهش چروک‌های ریز و کم عمق
 • افزایش گردش خون
 • کاهش پف صورت
 • کاهش پف زیر چشم
 • سفت شدن پوست
 • افزایش قدرت جذب پوست در برابر مواد تقویتی

چگونه پوست شاداب و جوان داشته باشیم

انجام فیشیال هر چند وقت یک بار باید باشد؟

برای این که بدانید پوست‌تان چند وقت یک بار نیاز به فیشیال دارد، نیاز است که متخصص پوست چندین فاکتور را لحاظ کند نوع پوست، اهداف پوستی، بودجه و وضعیت پوست. اما در حالت کلی اگر بتوانید ماهی دو بار فیشیال را انجام دهید پوستی شاداب خواهید داشت.

انواع فیشیال بر اساس نوع پوست

فیشیال پوست خشک

در این فیشیال برای این نوع پوست‌ها از لایه برداری زیاد استفاده نمی‌شود، تا پوست خشک‌تر از چیزی که هست نشود. پاکسازی عمقی، ماساژ، استفاده از دستگاه بخور، استفاده از ماسک‌ها و تونرها و سرم‌های پوست خشک از مراحل دیگر این فیشیال است.

فیشیال پوست مختلط

برای فیشیال این نوع پوست‌ها از لایه برداری کم، محصولات ضد حساسیت و ملایم استفاده می‌کنند تا پوست را تحریک نکنند. زمانی که این روش را انجام می‌دهید دیگر نگران جوش‌ها و آکنه‌ها نخواهید بود.

فیشیال پوست چرب

در فیشیال پوست‌های چرب از لایه بردارهای سطحی و عمقی، محصولات از بین برنده چربی‌ها، دستگاه بخور، تخلیه پوست، ماساژ پوست، سرم‌های پوست چرب استفاده می‌کنند. تمام محصولات مراقبتی که در این نوع فیشیال انجام می‌شود باعث می‌شوند تا چربی پوست تحریک نشود.

فیشیال صورت آقایان

پوست آقایان هم مانند بانوان نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد. برای همین می‌توانند از فیشیال کمک بگیرند. فیشیال پوست آقایان نیز مانند بانوان دارای بخش‌های بخور، لایه برداری و… می‌باشد.

هزینه‌ی فیشیال

برای بررسی دقیق هزینه‌ی فیشیال باید حتماً پوست توسط متخصص معاینه شود و نوع آن مشخص گردد. زیرا هزینه‌ی هر نوع فیشیال با توجه به نوع آن‌ها مشخص می‌شود. مواد کاربردی، دستگاه‌هایی که استفاده می‌شود، زمان فیشیال از عوامل تاثیرگذار در هزینه هستند.

مراقبت‌های بعد از فیشیال

 • ماساژ و دست کاری پوست ممنوع
 • آرایش کردن ممنوع
 • کاری کنید تا پوست تعریق نکند، یعنی برای مثال فعالیت‌های زیاد انجام ندهید.
 • در برابر نور خورشید قرار نگیرید.
 • استفاده مداوم از ضد آفتاب
 • تا یک هفته اصلاح انجام ندهید.

مراحل فیشیال

 1. در گام اول متخصص پوست با استفاده از پاک کننده‌های آرایشی هر نوع آلودگی، چربی، لوازم آرایشی و… را از سطح پوست پاک می‌کند.
 2. در مرحله دوم پوست را با دستگاه بخور، برای باز شدن منافذ پوست و پاکسازی راحت‌تر پوست بخورمی‌دهند.
 3. مرحله سوم شامل لایه برداری با اسکراب‌ها یا دستگاه‌ها ست.
 4. مرحله چهارم شامل ماساژ صورت به وسیله کرم‌های مخصوص برای لیفتینگ پوست و رهایی از استرس‌ها و تنش‌ها می‌باشد.
 5. در مرحله پنجم یک ماسک با توجه به نیاز پوست تهیه می‌شود و بر روی پوست به مدت ۲۰ دقیقه قرار می‌دهند.
 6. در مرحله ششم از تونرهای برای تنظیم PH پوست کمک می‌گیرند.
 7. مرحله آخر هم پوست را با یک مرطوب کننده متناسب با نوع پوست مرطوب می‌کنند.

مراحل انجام فیشیال چقدر طول می‌کشد؟

بسته به نوع انجام فیشیال زمان آن متغیر است. اما حدوداً یک ساعت انجام آن زمان خواهد برد. قطعاً هر چه تکنسین فردی حرفه‌ای‌تر باشد،در زمان سریع‌تری فیشیال را تمام خواهد کرد.

مشاوره رایگان کلینیک زیبایی آنسه

فیشیال انواع مختلفی دارد. این انواع مختلف با توجه به نیاز پوست هر کس برایش تعیین می‌شود. از همین بابت پزشک باید پوست شما معاینه کند. کلینیک زیبایی آنسه در کرج برای جلب رضایت هر چه بیشتر مراجعینش یک جلسه مشاوره رایگان تعیین کرده است، تا در این جلسه پوست کاملاً معاینه و نوع فیشیال مشخص شود.

تماس بگیرید

مشاوره کاملاً رایگان است!

مراقبت‌های بعد از فیشیال چه چیزهایی است؟

مراقب باشید پوست را دستمالی نکنید، آرایش نکنید، فعالیت‌های سنگین نکنید، در برابر نور خورشید قرار نگیرید. همچنین این که تا یک هفته حداقل مداوم کرم ضد آفتاب بزنید.

هزینه‌ی فیشیال چقدر است؟

هزینه‌ی دقیق فیشیال را تا قبل از معاینه دقیق پوست نمی‌توان مشخص کرد. هزینه‌ی آن تحت عواملی چون مواد کاربردی، دستگاه‌های کاربردی متغیر می‌شود.

آیا فیشیال برای آقایان نیز هست؟

بله. آقایان نیز می‌توانند از فیشیال برای رسیدن پوستی شاداب و جوان کمک بگیرند. فقط کافی ست تا پوست‌شان توسط متخصص پوست معاینه و نیازهایش مشخص شود.

پانوشت: چگونه پوست شاداب و جوان داشته باشیم، انواع فیشیال بر اساس نوع پوست، مراحل فیشیال، هزینه‌ی فیشیال، مراقبت‌های بعد از فیشیال، فیشیال صورت آقایان