از بین بردن موهای زائد از ابتدا تاکنون دستخوش تغییراتی شده است. بند انداختن، اپلاسیون، وکس کردن، تیغ و ژیلت، استفاده از کرم‌ها و پودرهای موبر روش‌های نسبتاً جدیدی برای حذف موهای زائد هستند. اما جدیدترین آن‌ها، لیزر موهای زائد می‌باشد. لیزر کردن یک روش بی‌درد سر و آسان است که با استقبال افراد زیادی روبرو شده است. در این روش اشعه لیزر به ریشه مو تابانده می‌شود و آن‌ها را از بین می‌برد. این روش سرعت بسیار زیادی دارد و وقت آنچنانی از شما نخواهد گرفت. همچنین اثری تقریباً دائمی داشته و به موهای زائد اجازه رویش مجدد نمی‌دهد. اما مزیتی که آن را از سایر روش‌ها متمایز کرده است از بین بردن موها با سالم نگه داشتن پوست است. برای انجام لیزر موهای زائد شما این حق انتخاب را دارید که دستگاهی متناسب با پوست بدن‌تان انتخاب کنید تا آسیبی نبینید. پیشنهاد ما به شما انجام لیزر با دستگاه تیتانیوم ۲۰۲۳ در کرج است. در ادامه مقاله به انواع دستگاه‌های لیزر و تفاوت‌های هر کدام خواهیم پرداخت.

لیزر با دستگاه تیتانیوم ۲۰۲۳ در کرج

دستگاه تیتانیوم از جدیدترین دستگاه‌های لیزر می‌باشد که در مراکز معتبر و مجهز موجود می‌باشد. کلینیک زیبایی آنسه از جمله این مراکز است که لیزر با دستگاه تیتانیوم ۲۰۲۳ در کرج را انجام می‌دهد. این لیزر جدید و حرفه‌ای دارای سیستم قوی خنک کننده است و از سوختگی یا هر گونه آسیب پوستی دیگر جلوگیری می‌کند. دیگر ویژگی دستگاه تیتانیوم ۲۰۲۳ اثر بخشی مطلوب و کارایی بالای آن، لیزر نقاط متفاوت بدن، دارا بودن سه طول موج متفاوت برای نفوذ به لایه‌های عمیق پوست و نقطه پرتوی بالا است. زمانی که از این دستگاه برای لیزر استفاده می‌کنید، شاهد خواهید بود که لیزر درمانی‌تان در مدت زمان کوتاه‌تری تمام می‌شود چرا که قطر تابش آن ۴ سانتی‌متر می‌باشد. همچنین ماندگاری اثرات این لیزر بسیار بیشتر از دستگاه‌های دیگر است و می‌تواند نواحی حساسی مانند بیکینی یا صورت را بدون آن که دردی ایجاد کند از بین ببرد. لیزر با دستگاه تیتانیوم ۲۰۲۳ قابلیت حذف موهای زیر پوستی را نیز دارد.

لیزر با دستگاه تیتانیوم ۲۰۲۳ در کرج

انواع لیزر موهای زائد فرق و تفاوت هر کدام با دیگری

با پیشرفت علم و فناوری دستگاه‌های متفاوتی از لیزرها ساخته شده‌اند که، هر کدام مزایا و معایب خودشان را دارند، هر کدام طیف موج خاصی دارند و برای نوع خاصی از پوست مناسب‌اند.

لیزر Nd_YAG (اندیگ)

این دستگاه طول موجی با اندازه ۱۰۶۴ نانومتر دارد که گزینه‌ی بسیار مناسبی برای افراد دارای پوست‌های تیره می‌باشد. در این دستگاه طول موجی که نزدیک به امواج مادون قرمز هستند، عمیقاً به پوست نفوذ می‌کنند و به رنگدانه‌های مو اثر می‌گذارند. از معایب لیزر Nd_YAG اثر نداشتن بر موهای سفید، روشن و نازک است و ممکن است گاهی روی پوست سوختگی یا زخم ایجاد کند.

لیزر الکساندریت

لیزر الکساندریت مناسب برای پوست‌های سفید و موهای تیره می‌باشد. عملکرد این لیزر به این گونه است که اشعه‌ی آن به لایه میانی پوست نفوذ می‌کند و به صورت گرما به فولیکول‌های وارد می‌شود و از رشد آن‌ها جلوگیری می‌کند. عیب این دستگاه این است که مناسب برای پوست‌های تیره نیست و در بعضی موارد موسبب تیره یا روشن شدن پوست می‌گردد.

لیزر ICE PLATINA PLUS و ICE PLATINUM

این دو دستگاه پیشرفته‌ترین دستگاه لیزر حال حاضر تمام دنیا هستند و در نوع خودشان کاربردی فوق‌العاده دارند. این دستگاه‌ها شامل سه موج است که باعث شده تا برای هر نوع پوست برنزه، سفید و هر نوع مویی نازک و ضخیم یا تیره و روشن مناسب باشد. در واقع می‌توانید فرکانس آن را با توجه به نوع پوست خودتان تغییر دهید. همچنین از دیگر مزیت‌های آن‌ها می‌توان گفت که هیچ گونه آسیبی به پوست‌ نمی‌رسانند.

بهترین مرکز لیزر موهای زائد در کرج

لیزر الکس آلما سوپرانو

لیزر آلما از دستگاه‌های لیزر موهای زائد بدون درد هستند، برای هر پوستی با تناژ رنگی مختلف مناسب است و حتی بر روی موهای نازک و کرکی هم اثر گذاری دارد‌.

لیزر ایلایت

دستگاه لیزر E_light کارکردی بر اساس انرژی نورانی دارد و می‌تواند به لایه میانی و عمیق پوست نفوذ کند. این دستگاه نیازی ندارد تا موهایی با ملانین بالا را لیزر کند، بنابراین بر روی موهای نازک نیز اثر می‌گذارد. لیزر ایلایت شامل دستگاه خنک کننده است تا از درد و سوزش بیمار بکاهد.

دستگاه IPL

دستگاه لیزر IPL با فلش لامپ‌های زنون که چندین طول موج دارند کار می‌کند. اشعات این لیزر با تولید گرما و اثر گذاری بر روی فولیکول‌های مو آن‌ها را از بین می‌برند، بدون آن که ایجاد سوختگی کند. این دستگاه برای حذف موهای نواحی مختلف کاربرد دارد و سریع و بدو درد این کار را انجام می‌دهد. دستگاه لیزر IPL علاوه بر لیزر موهای زائد کاربردهای زیبایی دیگر مانند، جوان سازی و روشن کردن پوست را نیز انجام می‌دهد.

بیشتر بخوانید: نحوه عملکرد ژل لب چگونه است؟

دستگاه لیزر روبی

دستگاه اولیه لیزر موهای زائد، لیزر روبی است. این دستگاه طول موج کوتاهی به اندازه ۱۹۴ نانومتر دارد که فقط می‌تواند ملانین‌ها را هدف قرار دهد. دستگاه لیزر روبی بیشترین میزان جذب نور در ملانین‌ها را شامل می‌شود و برای حذف موهای زائد بدون آن که دردی یا سوختگی ایجاد کند بسیار موثر است. اما این دستگاه با توجه به تمام نکات مثبتی که دارد چندین عیب نیز دارد،  مناسب پوست‌های تیره نمی‌باشد زیرا منجر به تغییر رنگ پوست می‌شود، نیاز دارد تا تعداد جلسات زیادی انجام شود و سطح کمی از پوست را پوشش دهد.

دستگاه لیزر سوپرنوا

این دستگاه نیز از جدیدترین دستگاه‌های لیزر موجود در سراسر دنیا می‌باشد و قابلیت آن را دارد که انواع پوست و مو را لیزر کند. نام دیگر آن سوپرنوا آیس می‌باشد و شامل طول موج‌های دایود ۸۱۰ نانومتر، الکس ۷۵۵ نانومتر، ان‌دیاگ ۱۰۶۴ نانومتر می‌باشد. هر کدام از این طول موج‌ها نوع موی خاصی را شامل می‌شود و هنگام لیزر کاملاً بدون درد و آسیب است.

مشاوره رایگان کلینیک زیبایی آنسه

استفاده از روش لیزر درمانی برای حذف موهای زائد مستلزم آن است که نیاز پوست‌تان را بشناسید و با توجه به آن دستگاه مختص پوست‌تان را انتخاب نمایید. انجام این کار باید توسط پزشک متخصص پوست انجام شود تا با پوست‌ها آشنایی کامل داشته باشد‌ کلینیک زیبایی آنسه این امکان را فراهم آورده است تا بتوانید طی یک جلسه مشاوره رایگان با پزشک پوست ملاقت کرده و پزشک با توجه به نوع پوست‌تان دستگاهی مناسب را به شما معرفی کند.

تماس بگیرید

مشاوره کاملاً رایگان است!

لیزر با دستگاه تیتانیوم ۲۰۲۳ در کرج کجا انجام می‌شود؟

دستگاه لیزر تیتانیوم ۲۰۲۳ از دستگاه‌های جدید و پیشرفته است و ممکن است هر مرکزی آن را نداشته باشد. اما کلینیک زیبایی آنسه در شهر کرج این دستگاه را دارد تا بتوانید بدون حس هیچ گونه درد موهای زائدتان را از بین ببرید.

انواع دستگاه لیزر کدام‌اند؟

لیزر اندیگ، الکساندریت، روبی، تیتانیوم، آلما سوپرانو، ایلایت، IPL، سوپرنوا از جمله دستگاه‌های لیزر هستند. هر کدام از این دستگاه‌ها مزایا و معایب خودشان را دارند و برای هر نوع پوستی مناسب می‌باشند.

دستگاه تیتانیوم ۲۰۲۳ چند طول موج را شامل می‌شود؟

دستگاه تیتانیوم ۲۰۲۳ سه طول موج دارد. هر کدام از این طول موج‌ها مناسب برای طیف خاصی پوست و مو هستند. این دستگاه قابلیت تغییر طول موج‌ها را نیز دارد.

پانوشت: لیزر با دستگاه تیتانیوم ۲۰۲۳ در کرج، انواع لیزر موهای زائد، لیزر روبی، لیزر الکساندریت، لیزر اندیگ، لیزر آلما سوپرنوا، لیزر IPL، لیزر سوپرنوا