واکسن گارداسیل (Gardasil) یک واکسن کاملاً مؤثر در پیشگیری از زگیل تناسلی است. زگیل تناسلی از مبتلا شدن فرد به ویروس پاپیلومای انسان ایجاد می‌شود. ویروس HPV زگیل تناسلی را به وجود می‌آورد، که در موارد حاد این ویروس می‌تواند سبب سرطان دهانه رحم و معقد بشود.

برای همین هم دانشمندان طی تحقیقاتی راهکاری ایجاد کرده‌اند که از مبتلا شدن به ویروس HPV جلوگیری شود. این راهکار تولید واکسن گارداسیل است. تزریق واکسن گارداسیل در کرج نیز همانند بسیاری از شهرهای دیگر انجام می‌شود.

از آنجایی که بسیاری از افراد برای تزریق واکسن گارداسیل در کرج به دنبال مرکزی معتبر هستند، ما قصد داریم در این مقاله علاوه بر معرفی کامل واکسن گارداسیل، یک مرکز ایده آل و خوب را برای تزریق واکسن گارداسیل در کرج به شما معرفی کنیم.

کلینیک آنسه مرکزی مناسب و معتبر برای تزریق واکسن گارداسیل در کرج است. در ادامه با دلایل اینکه این مرکز بهترین مرکز تزریق واکسن گارداسیل در کرج است و همچنین اطلاعات جامعی از خود واکسن گارداسیل بیشتر آشنا می‌شویم. پس با ما تا انتها همراه باشید!

فهرست مطالب

تزریق واکسن گارداسیل در کرج

از جمله مراکز معتبری که تزریق واکسن گارداسیل در کرج را انجام می‌دهد، کلینیک آنسه می‌باشد.

این کلینیک تحت نظارت وزارت بهداشت و پزشکان متخصص تزریق را انجام می‌دهد و تمامی واکسن‌هایی که به افراد تزریق می‌شوند تماماً دارای تاریخ انقضا، اصل و معتبر هستند.

پزشک متخصصی که در مطب حضور دارد، مراقبت‌های لازم قبل و بعد تزریق را به شما خواهد گفت و سعی می‌کند تا تزریق به صحیح‌ترین شکل ممکن انجام شود. همچنين با آگاه کردن مراجع از عوارض احتمالی، سعی در رفع آن عوارض می‌کند.

بیشتر بخوانید: کرایوتراپی زگیل تناسلی در کرج

واکسن گارداسیل چیست؟

واکسن گارداسیل نوعی واکسن است که می‌تواند جلوی بیماری‌های مقاربتی که حتی کاندوم هم جلودار آنان نیست را بگیرد. ویروس HPV که ویروسی خطرناک است و در اثر برقراری رابطه‌ی جنسی بین افراد منتقل می‌شود، فرد را مبتلا به سرطان رحم، سرطان معقد، گردن، سر یا ناحیه تناسلی می‌کند.

یا حتی در شرایطی بهتر نسبت به سرطان‌های خطرناک مسبب ایجاد زگیل تناسلی، پوستی و تارهای صوتی می‌شود. اگر واکسن گارداسیل به موقع تزریق شود، می‌تواند از بروز این بیماری‌ها پیشگیری کند.

بهتر است که این واکسن را برای پیشگیری استفاده کرد، زیرا اکثر افراد مبتلا به ویروس HPV علائمی نخواهند داشت و متوجه وجود بیماری نمی‌شوند. به طوری که سازمان غذا و داروی کشور آمریکا استفاده از واکسن گارداسیل را در سنین نوجوانی و مدرسه توصیه می‌کند.

این واکسن در دوران نوجوانی و سن پایین اثر گذاری بهتری دارد. فردی که قبل از مبتلا شدن به این ویروس، واکسن را دریافت کند به احتمال ۹۹ درصد درگیر با بیماری‌های مربوط به ویروس HPV نخواهد شد.

هر چند که کارکرد این واکسن بیشتر به شکل پیشگیری است اما تزریق آن برای کسانی هم که با ویروس اچ پی وی درگیر هستند نیز می‌تواند کمک کننده باشد. به نحوی که بدن فرد پس از دریافت واکسن گارداسیل، از مبتلا شدن به دیگر سویه‌های ویروس اچ پی وی جلوگیری می‌کند.

ساختار واکسن گارداسیل

واکسن گارداسیل بر عکس بسیاری از واکسن‌ها که حاوی ویروس ضعیف شده یا کشته شده هستند، نسخه‌ای از ویروس را در خودش ندارد.

این واکسن ساخته شده از پروتئین‌هایی است که دیروس HPV از آن ساخته شده‌اند و بدن را برای تحریک می‌کند که پادتنی برای این پروتئین‌ها بسازد. ساخت پادتن در بدن بر عهده‌ی گلبول‌های سفید می‌باشد.

پس از این که بدن فرد دریافت کنندۀ واکسن، پادتن را تولید کند، در صورت ورود ویروس، بدن فرد می‌تواند با آن مقابله کند.

تزریق واکسن گارداسیل در کرج

ویروس HPV

ویروس HPV نوعی از ویروس است که سویه‌های مختلفی از آن وجود دارد و هر کدام از آن می‌تواند بدن را دچار بیماری خاصی بکند.

ویروس HPV هم در نوع پر خطر و هم نوع کم خطر وجود دارد، که نوع پر خطر آن بیماری‌هایی مثل سرطان را ایجاد می‌کند و نوع کم خطر آن مسبب ایجاد زگیل‌های ناحیه تناسلی یا معقدی می‌شوند.

شایع بودن این ویروس باعث شده است که افراد زیاد با آن درگیر شوند. HPV پوست و مخاط را دچار عفونت می‌کند اما می‌تواند در همان حین هم بدون علائمی خاص در بدن باشد. این ویروس حتی از طریق تماس‌های غیر جنسی هم می‌تواند منتقل شود. فراگیر شدن ویروس اچ پی وی موجب شده است تا راهکاری دائمی برای پیشگیری از آن را دانشمندان کشف کنند.

بیشتر بخوانید: واکسن گارداسیل آمریکایی بهتر است یا استرالیایی؟

انواع واکسن گارداسیل

اکثر افراد بر این باورند که واکسن گارداسیل برای درمان زگیل تناسلی بکار می‌رود، در حالی که این واکسن تاثیری در درمان ندارد. اما فرد را از مبتلا شدن به سرطان دهانه رحم، واژن، آلت تناسلی، سر، گردن، معقد و گلو حفظ می‌کند.

سازمان غذا و داروی آمریکا در حال حاضر سه نوع واکسن HPV را تایید کرده است که شامل موارد زیر هستند.

 • واکسن گارداسیل ۹: واکسنی ۹ظرفیتی است یعنی در برابر ۹ نوع از سویه ویروس اچ پی وی مقاومت دارد. ۶، ۱۱، ۱۶، ۱۸، ۳۱، ۳۳، ۴۵، ۵۲، ۵۸ انواع مختلف این ویروس هستند که در بین آن‌ها نوع ۱۶ و ۱۸ از همه خطرناک‌تر است. این دو سویه خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم و واژن را در فرد افزایش می‌دهند. نوع ۹ واکسن گارداسیل، نوعی است که در کشور آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • واکسن گارداسیل: این مدل از واکسن ۴ ظرفیتی است، یعنی بدن را در برابر ۴ نوع از سویه ویروس HPV مقاوم می‌کند. نوع ۶، ۱۱، ۱۶ و ۱۸ انواعی هستند که این واکسن نسبت به آن‌ها مقاومت دارد. نوع ۶ و۱۱ ویروس اچ پی وی شایع‌ترین مدل ویروس است و فرد را دچار زگیل تناسلی می‌کند. این واکسن برای آقایان نیز مناسب می‌باشد‌.
 • سرواریکس (Cervarix): سرواریکس در سال ۲۰۰۹ به تاییدیه رسید و به آن دو ظرفیتی نیز می‌گویند. این واکسن در برابر سویه‌های ۱۶ و ۱۸ مقاوم است و برای آقایان تجویز نمی‌شود‌.

کشور ایران در سال‌های اخیر نوع دیگری از واکسن‌های گارداسیل را تولید کرده است با نام پاپیلوگارد. این نوع واکسن نسبت به واکسن‌های خارجی ارزان‌تر است و اثر گذاری تایید شده دارد. واکسن پاپیلوگارد نیز می‌تواند بدن را در برابر نوع ۱۶ و ۱۸ سویه HPV حفظ کند.

بهترین زمان برای تزریق واکسن گارداسیل

داروی واکسن گارداسیل اگر در فردی که مبتلا شده است وارد شود، شاید اثر چندانی برای او نداشته باشد.

همچنین دانشمندان  طی آزمایش و تحقیقاتی به این نکته دست یافته‌اند که واکسن گارداسیل در سنین کم اثر گذاری بهتری خواهد داشت.

پس می‌توان اعلام کرد که بهترین زمان برای تزریق واکسن گارداسیل، سنی است که فرد هنوز فعالیت‌های جنسی‌اش را آغاز نکرده است. یعنی سن ۱۱ یا ۱۲ سالگی. این بازه سنی هم برای پسران و هم دختران در نظر گرفته شده است.

در واقع، محدوده‌ی سنی که برای تزریق واکسن گارداسیل مشخص شده توسط CDC، سازمان کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا توصیه شده است.

حتی در بعضی کشورها این محدوده سنی به ۹ سالگی نیز رسیده است. با ابراز تاسف باید گفت که این دستورالعمل در کشور ایران به درستی رعایت نمی‌شود و علت آن هم نگرانی مسئولین برای شروع زود هنگام فعالیت‌های جنسی کودکان است. این در حالی است که طبق تحقیقات تزریق واکسن گارداسیل ارتباطی با انجام رابطه‌ی جنسی در سنین پایین ندارد.

نحوه تزریق واکسن گارداسیل

تزریق این واکسن نیز مانند واکسن‌های دیگر در بازو صورت می‌گیرد.

طبق نظریه CDC نوجوانان دختر و پسر در سن ۱۱ تا ۱۲ سالگی باید هر ۶ ماه ۲ دوز از این وا‌کسن را دریافت کنند. کسانی هم که کمتر از ۱۱ یا بیشتر ۱۲ سال سن دارند، نیز باید طبق همین برنامه ۲ دوز واکسن تزریق کنند.

دانشمندان بر این باورند که تزریق۲ دوز واکسن گارداسیل برای افراد زیر ۱۵ سال نتایج مثبت و بهتری خواهد داشت. اما اگر فرد پس از سن ۱۵ سالگی و تا قبل از ۲۶ سالگی نیز برای دریافت واکسن اقدام کرد، باید ۳ دوز از این واکسن را تزریق کند.

به این شکل که واکسن دوم بعد از یک ماه از واکسن اول و واکسن سوم با فاصله سه ماهه از واکسن دوم تزریق شود. سازمان FDA برای افرادی که تا سن ۲۶ سالگی واکسن گارداسیل ۹ را تزریق نکرده‌اند، تایید می‌کند که تا سن ۴۵ سالگی امکان تزریق دارند.

حداکثر سن برای تزریق واکسن گارداسیل

اکثر پزشکان توصیه می‌کنند که افراد تا قبل از سن ۲۶ سالگی واکسن را دریافت کنند.

اما افرادی هم تا ۲۷ سالگی واکسن گارداسیل را تزریق نکرده‌اند، بر اساس دستورالعمل CDC می‌توانند تا ۴۵ سالگی برای واکسینه شدن اقدام کنند.

اگر بدن فرد یک بار به ویروس HPV مبتلا شده باشد، اثر گذاری واکسن کمی کمتر خواهد بود اما اگر بدن در معرض آن نبوده باشد، تاثیر بسزایی خواهد گذشت. واکسن گارداسیل بدن را از ابتلا به زگیل تناسلی و سرطان‌ها محافظت می‌کند.

ممنوعیت واکسن گارداسیل در افراد

تزریق این واکسن نیز همانند واکسن‌های دیگر با ممنوعیت‌هایی همراه است. بهتر است قبل از تزریق پزشک‌تان را نسبت به بیماری‌های زمینه‌ای یا حساسیت‌هایی که دارید مطلع سازید.

 • زنان باردار یا خانم‌های که قصد بارداری دارند.
 • خانم‌هایی که به نوزادشان شیر می‌دهند.
 • افرادی درگیر تب هستند.
 • کودکان کمتر از ۹ سال سن.
 • کسانی که در تزریق اولیه واکسن‌شان، واکنش‌های آلرژیک داشته‌اند.
 • کسانی که درگیر بیماری‌های مرتبط با نقص ایمنی یا سرطان هستند.
 • افرادی که به مخمرهای قارچی حساسیت دارند.
 • افرادی که پیوند اعضا داشته‌اند و برای جلوگیری از پس زدن عضو دارو مصرف می‌کنند.

کاندیدای مناسب برای تزریق واکسن گارداسیل

 • افراد مبتلا به زگیل تناسلی
 • آن دسته از افرادی که رابطه جنسی پر خطر دارند.
 • افراد مرتبط با همجنس
 • کسی که با شریک جنسی مبتلا به زگیل تناسلی رابطه دارد.
 • اگر فردی به علت شغلش در معرض ویروس اچ پی وی قرار دارد.

مزایای واکسن گارداسیل

 1. این واکسن افراد را در برابر سویه‌های مختلف ویروس HPV مراقبت می‌کند.
 2. از سرطان دهانه رحم، معقد، آلت تناسلی پیشگیری می‌کند‌.
 3. فرد را از ابتلا به زگیل تناسلی مصون می‌دارد.
 4. عارضه‌ی جدی و طولانی مدت پس از تزریق ندارد.
 5. واکسنی ایمن و بی‌خطر است.
 6. روشی آسان، در دسترس است و تنها با مراجعه به مراکز معتبر می‌توانید تزریق را انجام دهید.

معایب واکسن گارداسیل

 1. عدم توانایی در پیشگیری از همه‌ی انواع سرطان‌های مربوطه به ویروس HPV
 2. نمی‌تواند از همه‌ی عفونت‌های مقاربتی جلوگیری کند.
 3. تزریق این واکسن دلیلی بر عدم استفاده از کاندوم نیست.
 4. فرد پس از تزریق دچار تب و عوارضی خفیف می‌شود.
 5. درمانی برای افراد مبتلا به ویروس HPV نیست و تنها از ابتلا به این ویروس پیشگیری می‌کند.

عوارض جانبی تزریق واکسن گارداسیل

معمولاً افراد پس از تزریق واکسن گارداسیل عارضه‌های شدیدی دریافت نمی‌کنند.

تنها عوارض خفیفی مثل درد، تب، سردرد، خستگی، درد عضلانی، درد مفصل، حالت تهوع، استفراغ، درد شکم و اسهال بروز می‌کند.

توجه کنید همه‌ی این عارضه‌ها با هم بروز نمی‌کنند و در هر فرد نوع و تعداد عارضه متفاوت است. اما گاهی هم پیش می‌آید که فردی بعد از این که واکسن را دریافت می‌کند، درگیر کهیر پوستی یا تنگی نفس شدید می‌شود.

این علائم در افراد متفاوت است و این حالت یعنی فرد به واکسن حساسیت نشان داده است. در این صورت سریعاً به پزشک مراجعه کنید و علائم‌تان را به پزشک بگویید.

بیشتر بخوانید: علت ایجاد زگیل تناسلی چیست؟

تاثیر واکسن گارداسیل بر روی زگیل تناسلی

ویروس HPV نوع ۶ و ۱۱ است که موجب زگیل تناسلی می‌شود. تزریق واکسن می‌تواند به میزان ۹۰ درصد احتمال ابتلای فرد را به این ویروس کم ‌کند.

ولی باید این نکته را بگوییم که آمپول گارداسیل پس از افزایش مقاومت بدن، فقط می‌تواند خاصیت پیشگیری را داشته باشد و نقش درمانی ندارد.

تزریق واکسن گارداسیل در کرج

اهمیت تست پاپ اسمیر پس از واکسن گارداسیل

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که پس از تزریق واکسن گارداسیل دیگر نباید برای انجام تست پاپ اسمیر اقدام کنند. این تصور کاملاً غلط است. چرا که این واکسن با توجه به این که از بدن در برابر HPV حفاظت می‌کند، اما نمی‌توان تزریق آن را در قبال تست پاپ اسمیر انجام داد.

بهتر است خانم‌های بالای ۲۵ سال، به خصوص آن‌هایی که فعالیت جنسی زیادی دارند هر ۶ ماه یک بار تست پاپ اسمیر و غربالگری دهانه رحم را به طور منظم انجام دهند.

اثرات واکسن گارداسیل روی باروری

دانشمندان برای این که تاثیرات واکسن گارداسیل را بر روی باروری خانم‌ها بفهمند، در حال انجام آزمایشات دقیقی هستند. ولی تا به حال هیچ اثر منفی مبنی بر تاثیر گارداسیل بر روی باروری خانم‌ها یا اختلال در تخمدان‌هایشان مشاهده نشده است.

اما با این حال متخصصین می‌گویند که بهتر است افراد قبل از تزریق واکسن اچ پی وی، آزمایشاتی در خصوص بیماری‌هايشان انجام دهند.

تداخل دارویی واکسن گارداسیل

واکسن گارداسیل با داروهای زیر می‌تواند تداخل ایجاد ‌کند؛

 • داروهای استروئیدی
 • داروهای شیمی درمانی
 • داروهای اختلالات خود ایمنی، درمان روماتوئید و آرتریت
 • داروهای تجویز شده برای پیوند اعضا

در چه صورت پس از واکسن به پزشک مراجعه کنیم؟

در صورتی که علائمی مثل اضطراب، عرق سرد، مشکلات تنفسی، حس ضعف شدید، خس خس سینه، افزایش ضربان قلب یا از دست دادن هوشیاری را مشاهده کردید سریعاً با پزشک در میان بگذارید.

هزینه تزریق واکسن گارداسیل

قیمت واکسن‌های گارداسیل معمولاً هزینه‌های مشخصی است، اما این هزینه‌ها به علت نوسان قیمت ارز مداوم در حال تغییر است. به همین علت هم نمی‌توان قیمت دقیقی را مشخص کرد.

برای اطلاع دقیق از قیمت‌های واکسن گارداسیل با کلینیک آنسه تماس بگیرید. مطمئن باشید کلینیک آنسه بهترین کیفیت را در ارزی مناسب‌ترین هزینه‌ها ارائه خواهد کرد.

استفاده از واکسن گارداسیل در بارداری

استفاده و تزریق واکسن گارداسیل در دوران بارداری توصیه نمی‌شود. چرا که با ورود ویروس از طریق واکسن به بدن، احتمال ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن مادر و مبتلا شدن به بیماری‌ها وجود دارد.

تحقیقات جدیدی که دانشمندان انجام داده‌اند، مشخص شده است که این واکسن بر روی جنین اثر مخربی ندارد. اما برای اطمینان بهتر است تزریق را به پایان دوره بارداری موکول کنید.

میزان درد تزریق واکسن گارداسیل

هنگام تزریق واکسن گارداسیل احتمالاً احساس درد و سوزش بسیار خفیفی داشته باشید. پس از تزریق این واکسن نیز امکان دارد عارضه‌ای مثل درد خفیف در محل تزریق به وجود بیاید. درد پس از تزریق طی ۲۴ ساعت آینده از بین خواهد رفت. اما در صورت تشدید و ادامه‌دار شدن آن حتماً با پزشک درمیان بگذارید.

ماندگاری واکسن گارداسیل در بدن چقدر است؟

طبق تحقیقات انجام شده مشخص شده است که تا مدت‌های طولاگی و حتی ۱۰ سال نیز اثرات این واکسن در بدن ماندگاری خواهد داشت. این واکسن بدن را تا ۱۰ سال در برابر ویروس‌های اچ پی وی مقاوم می‌کند.

آیا تزریق واکسن گارداسیل به نسخه پزشک نیاز دارد؟

افراد می‌توانند با خرید آزاد واکسن گارداسیل و بدون نسخه پزشک تزریق را انجام بدهند. اما بهتر است قبل از تزریق و برای تزریق آن با پزشک مشورت نمایید. پزشک با توجه به بیماری‌های زمینه‌ای یا حساسیت‌هایی که در فرد وجود دارد، امکان تزریق یا عدم تزریق را مشخص می‌کند.

همچنین پزشک با آگاه سازی فرد از تمام شرایط سعی بر به حداقل رساندن عوارض او را خواهد داشت.

مراقبت‌های پس از تزریق واکسن گارداسیل

 • ۱۵ دقیقه در مرکز تزریق واکسن صبر کنید. تا اگر بدن‌تان به واکسن حساسیت نشان داد، سریعاً جلوگیری شود.
 • محل تزریق را با کمپرس سرد و مرطوب به آرامی ماساژ دهید.
 • داروهایی که پزشک تجویز می‌کند را مرتب مصرف کنید.
 • محل تزریق را فشار ندهید.
 • دستی که تزریق در آن انجام شده است را وادار به بلند کردن اجسام سنگین نکنید.

تزریق واکسن گارداسیل در آقایان

آقایان هم مانند خانم‌ها نیاز دارند که با واکسن گارداسیل بدن‌شان را مقاوم کنند. بهتر است تزریق در سن ۱۱ یا ۱۲ سالگی صورت بگیرد تا اثر بخشی بهتری داشته باشد. این واکسن تا حدود ۹۰ درصد از مبتلا شدن به زگیل پیشگیری می‌کند و تا حدود ۸۰ درصد بدن فرد را از ضایعات پیش سرطان یا سرطان دستگاه تناسلی مصون می‌دارد.

همچنین واکسن گارداسیل در آقایانی که زیر ۲۶ سال هستند و واکسن را دریافت کرده‌اند، از مبتلا شدن به ضایعات معقدی دور نگه می‌دارد.

تزریق واکسن گارداسیل بعد از ابتلا به ویروس

اثر درمانب در واکسن گارداسیل وجود ندارد، فرد پس از این که به ویروس HPV مبتلا شد نمی‌تواند از این واکسن به عنوان درمان استفاده کند. اما می‌توان با کمک تزریق، از انتقال ویروس به افراد دیگر و مبتلا شدن به سویه‌هایی که تا به حال با بدن درگیر نشده‌اند پیشگیری کرد.

هر چند که فرد پس از ابتلا به ویروس دیگر با آن درگیر نمی‌شود اما واکسن کمک می‌کند تا سویه‌های دیگر این ویروس به بدن وارد نشوند.

بیماری‌های خطرناک ناشی از ویروس HPV

 • سرطان دهانه رحم
 • سرطان واژن
 • سرطان مهبل یا فرج
 • سرطان معقد
 • سرطان آلت تناسلی در آقایان
 • تعدادی از سرطان‌های سر و گردن

محل تزریق واکسن گارداسیل

محل مناسب برای تزریق واکسن گارداسیل عضله دلتوئید در بخش بالای بازو می‌باشد. می‌توان در قسمت بالا و بیرون ران هم تزریق را به صورت عمقی انجام داد.

توجه کنید که تزریق این واکسن به صورت زیر جلدی، وریدی و داخل جلدی می‌تواند سبب کاهش اثر بخشی آن بشود. پس باید حتماً عضلانی و به واسطه پزشک تزریق انجام شود.

تزریق واکسن گارداسیل در کرج

انتقال ویروس پس از واکسینه شدن

واکسن گارداسیل ۹ ظرفیتی می‌تواند بدن فرد را در برابر ۹ نوع از ویروس HPV محافظت کند. زمانی که واکسن به فرد وارد می‌شود، در صورتی که هر یک از ۹ سویه به بدن حمله کنند بدن سریعاً برای نابودی و کشتن ویروس‌ها اقدام می‌کند. پس بنابراین امکان انتقال ویروس پس از واکسن زدن وجود نخواهد داشت و چرخه انتقال ویروس قطع می‌شود.

علائم درگیری با ویروس HPV

ویروس HPV معمولاً زمان وارد شدن به بدن علائم خاصی ایجاد نمی‌کند، اما گاهی می‌تواند باعث بروز زگیل تناسلی یا ناهنجاری‌های دهانه رحم شود.

برای تشخیص ناهنجاری‌های دهانه رحم باید تست پاپ اسمیر انجام دهید و یا آزمایش HPV بدهید. همچنین علائم خطرناک دیگری که ایم ویروس ایجاد می‌کند خونریزی بیش از حد و غیر طبیعی واژن، خون‌ریزی‌های ادامه‌دار چه از قاعدگی یا رابطه جنسی هستند که نشانه سرطان دهانه رحم می‌باشد.

بیشتر بخوانید: دستگاه لیزر موهای زائد تیتانیوم ۲۰۲۳ را کدام کلینیک در کرج دارد؟

واکسن گارداسیل در چند دوز تزریق می‌شود؟

تعداد ۲ یا ۳ دوز برای واکسن گارداسیل در نظر گرفته شده است. اگر دوز دوم زودتر از ۵ ماه بعد از دوز اول وارد بدن بشود، نیاز است که دوز سوم را حداقل ۴ ماه بعد از دوز دوم تزریق کرد.

این که شما به دو دوز واکسن احتیاج دارید یا به سه دوز را پزشک با توجه به علائمی مثل سن فرد، عوامل محیطی، علائم بیماری و… مشخص می‌‌کند.

مشاوره رایگان کلینیک آنسه

خیلی از همشهریان عزیز کرجی هستند که به دنبال کلینیک یا مرکزی معتبر برای تزریق واکسن گارداسیل در کرج می‌گردند.

اما به دلایلی مثل نامعتبر بودن مرکز، استفاده از برندهای بی‌کیفیت، داروی بدون تاریخ انقضا، عدم حضور پزشک و… نتواسته‌اند موفق به تزریق واکسن شوند.

خبر خوب برای این افراد وجود کلینیک آنسه در کرج می‌باشد تا با اطمینان خاطر برای تزریق واکسن گارداسیل در کرج اقدام کنند. محیط بسیار تمیز، حضور پزشکان متخصص، برندهای با کیفیت و… دلایلی هستند که کلینیک آنسه را به یک مرکز معتبر بدل کرده است. این مرکز با هدف سلامتی جامعه فعالیت می‌کند.

تماس بگیرید

مشاوره کاملاً رایگان است!

بهترین مرکز تزریق تزریق واکسن گارداسیل در کرج کجا است؟

از جمله مراکز معتبری که تزریق واکسن گارداسیل در کرج را انجام می‌دهد، کلینیک آنسه می‌باشد. این کلینیک تحت نظارت وزارت بهداشت و پزشکان متخصص تزریق را انجام می‌دهد و تمامی واکسن‌هایی که به افراد تزریق می‌شوند تماماً دارای تاریخ انقضا، اصل و معتبر هستند.

عوارض تزریق واکسن گارداسیل چیست؟

معمولاً افراد پس از تزریق واکسن گارداسیل عارضه‌های شدیدی دریافت نمی‌کنند. تنها عوارض خفیفی مثل درد، تب، سردرد، خستگی، درد عضلانی، درد مفصل، حالت تهوع، استفراغ، درد شکم و اسهال بروز می‌کند.

هزینه تزریق واکسن گارداسیل چیست؟

قیمت واکسن‌های گارداسیل معمولاً هزینه‌های مشخصی است، اما این هزینه‌ها به علت نوسان قیمت ارز مداوم در حال تغییر است. به همین علت هم نمی‌توان قیمت دقیقی را مشخص کرد. برای اطلاع دقیق از قیمت‌های واکسن گارداسیل با کلینیک آنسه تماس بگیرید.

پانوشت: تزریق واکسن گارداسیل در کرج، کلینیک تزریق واکسن گارداسیل در کرج، مزایای تزریق واکسن گارداسیل، معایب تزریق واکسن گارداسیل، تعداد دوز واکسن گارداسیل، ویروس HPV، تزریق واکسن گارداسیل در آقایان، هزینه تزریق واکسن گارداسیل، انواع واکسن گارداسیل